Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Son Aktiviteler
Özel İlkokul Tavsiyesi
Forum: İlkokul Önerileri
Son Yorum: kaikyo
07-16-2017, 10:15 AM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 335
İde Okulları: Doğru Seçim...
Forum: Özel Okul Tanıtımları
Son Yorum: kaikyo
07-16-2017, 10:11 AM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 211
İB SBS tecrübeli öğretmen...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: emrullahozdemir
02-16-2017, 06:08 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 314
BOĞAZİÇİ MEZUNUNDAN ÖZEL ...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: emrullahozdemir
02-16-2017, 06:02 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 223
BOĞAZİÇİ MEZUNUNDAN ÖZEL ...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: emrullahozdemir
02-16-2017, 06:01 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 292
İrfan Koleji ve Özel Okul...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: sevalozedem
01-18-2017, 04:05 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 387
İrfan Koleji ve Özel Okul...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: sevalozedem
01-18-2017, 04:03 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 384
İrfan Koleji ve Özel Okul...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: sevalozedem
01-18-2017, 04:00 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 380
Hatem Koleji ve Özel Okul...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: sevalozedem
01-18-2017, 03:59 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 346
Hatem Koleji ve Özel Okul...
Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları
Son Yorum: sevalozedem
01-18-2017, 03:58 PM
» Yorumlar: 0
» Okunma: 316

 
Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 16,   » Son Üye: ofakeka,   » Toplam Konular: 70,   » Toplam Yorumlar: 70,  
Detaylı İstatistikler

Thumbs Up Özel İlkokul Tavsiyesi
Yazar: kaikyo - 07-16-2017, 10:15 AM - Forum: İlkokul Önerileri - Yorum Yok

Anaokulundan lisenin sonuna kadar geçen dönemde çocuğumuz, evde bizimle geçirdiğinden daha fazla zamanı okulunda geçiriyor olacak. İlk uzun soluklu arkadaşlıkların temeli okulda atılacak, öğrenmeye ve keşfetmeye yönelik heyecanın kıvılcımları okulda oluşacak, sevinçlerin en güzellerinden bazıları ve hayal kırıklıklarının bir kısmı okulda yaşanacak. Kısacası okul, çocuğumuzun hayatının en önemli ve vazgeçilmez parçalarından biri olacak. Peki  çocuğumuz okulunda mutlu olabilecek mi? Hayatının bu dönemini mutlu, tamamlanmış ve bütün yaşayabilecek mi? 
 
ONU KABUL EDEN VE ANLAYAN OKUL
 
İnsan kendini ifade edebildiği, değerlerinin ve yaklaşımlarının takdir gördüğü bir ortamda mutluluğa daha kolay erişir. Her birey kendine has özelliklere sahiptir. Özel İlkokul, bu özelliklerin farkına varmalı, bunları güçlendirecek, geliştirecek bir yaklaşımla çocuklara eğilmelidir. Farklı özellikleri çeşitlilik olarak görmeli, herkesin fikrini söyleyebildiği, kendini değerli hissettiği ve bir bütün olarak değerli bir topluluğun parçası olabildiği bir ortam sunmalı. Okul; güvenli bir eğitim ortamı olarak adlandırabileceğimiz bir ortamda çocuklarımızın özgüvenli, farklılıklardan beslenen ve birbirine saygı duyan bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlayabilmeli.
 
ÖĞRETMENLER: YOL ARKADAŞLARI
 
Mutluluk veren bir eğitim ortamı mutlu eğitimcilerle başlar. Okul, öğretmen ve eğitim kadrosu alanında deneyimli, tecrübeli ve etkin olmalı. Okul, kurumsal değerlerini öğretmenlerin kişisel yetkinlikleri ile bütünleştiren bir sistem oluşturmalı ve öğretmenlerin kendilerini huzurlu, güvende ve değerli hissettiği bir ortam da sağlamalı. Uzun yıllardır eğitim dünyasının içinden gelen öğretmenlerden oluşan bir eğitimci ekibi, öğrencilerin mutluluğuna giden yolda doğru parametrelerini belirlemeli ve bu yönde öğrencilere kalıplara sıkışmış bir eğitim vermekten ziyade bir yol gösterici bir moderatör gibi davranarak onların kendi yetkinliklerini hayata yansıtmalarına zemin hazırlamalı. Onlara bilgi aktarmak değil, bilgiye erişmelerine yardımcı olmalı ve bilgiyi etkin kullanarak kendilerinin bir şeyler yarattığı bir deneyim yaşatmalıdır. Bu noktada eğitim kadrosunun deneyimi, birikimi ve yaklaşımı çok önemlidir.   
 
KAYGILARDAN SIYRILMAK
 
Çocuklarımızın mutlu bir eğitim hayatı geçirmelerinin önündeki en büyük engellerden biri de kaygılar.... Kimi zaman sınav, kimi zaman geleceği anlayamamak, kimi zaman çevresel baskılar... Çocuklarımızın aklındaki kaygılar onları mutluluktan uzaklaştırır. Seçtiğiniz okul çocuğunuzu bir birey olarak anlamalı, ona gelecekten kaygı duymasını gerektirmeyecek bir eğitim ve özgüven ortamı sağlamalıdır. Çocuklarımızın güçlü yönlerini ortaya çıkararak onları daha da etkinleştirilen, gelişim noktalarını güçlendiren, onları göre sınavlara veya yurt dışı eğitime hazırlayan, kendilerine güvenerek bu süreçlerde adım atmalarına imkan veren bir sistem ortaya koymalıdır okul... Çocuklarımız gelece güvenle bakmalı, çaba gösterdiklerinde başarıya ulaşacaklarından şüphe duymadan hayatlarını sürdürebilmelidir. 
 
GÜÇLÜ ÖZELLİKLER
 
Günümüzde çocuklarımız çok dinamik bir sosyal ortamın içinde büyüyor. İletişim, teknoloji ve etkileşim bu dünyanın olmazsa olmazları. Kendini bu dünyada yetersiz hisseden bir bireyin mutlu olması da zor. Bu nedenle okul öncelikle çok iyi bir iletişim formasyonu sağlamalı. Çocuklarımız kendi dillerinde ve İngilizce olarak kendilerini çok açık ve rahat ifade ederek iletişim ve etkileşim kurabilmeli. Dünya vatandaşları olan çocuklarımız hayatlarının erken aşamalarında uluslararası etkileşimlere açık olmalı. Okul çok güçlü bir İngilizce ve IB, PYP, DI gibi uluslararası organizasyonlarla işbirlikleri sayesinde bu etkileşim ortamını sağlayabilmeli. Ayrıca teknolojiyi etkin kullanarak ve kullanmayı öğreterek çocuklarımızın verimlilik, dijital ayakizi ve iletişim anlamında gelişmiş çıktılar ortaya koymasına destek olmalı.
 
YARATICILIK ÖNEMLİ
 
Mutluluğun önemli bileşenlerinden biri de yaratıcılıktır. Bireyler ortaya somut çıktılar koydukça, bir şeyler yarattıkça mutlulukları pekişir. Özel Okul, gerek sanat, gerek bilim gerekse sosyal anlamda yaratıcılığı destekleyici bir platform sunmalıdır. Çocuklarımızın yetkinliklerine göre maker laboratuvarlarından nesnelerin interneti çalışmalarına, teknolojiyi sosyal fayda için kullanacak projelerden deneme ve yanılmaya yönelik tasarım odaklı düşünceye dek birçok teknik çocuklarımızın yaratıcılığını ve bir şeyler ortaya koyma mutluluğunu pekiştirmek için kullanılmalıdır. 
 
ide okulları: Çocuğunuz Sadece Başarılı Değil Mutlu da Olsun
 
ide okulları, çocuğunuzun çok iyi bir eğitim almasının yanı sıra mutlu olmasını da önemser. Her biri alanına çok deneyimli eğitim ve idareci kadrosu ile çocuğunuzu en doğru biçimde anlamak, yetkinliklerine en uygun biçimde eğitim sistemini özelleştirmek, teknolojiden sanat dallarına birçok alanda ona yaratıcılık fırsatı tanımak ide okulları’nın bakış açısının temelini oluşturur. Güvenli bir ortam içerisinde, farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü bir eğitim sunan ide okulları, çocuğunuzun hem başarılı, hem kendine güvenli hem de mutlu bir birey olması için özel olarak kurgulanmış bir eğitim deneyimi sunar. Kısacası ide okulları, çocuğunuzun her sabah güler yüzle ve coşkuyla gideceği bir okul deneyimi sunar.
 
İde okulları deneyiminin detayları için: İde Okulları

Bu konuyu yazdır

Star İde Okulları: Doğru Seçim Çocuğunuzun Geleceğini Belirler
Yazar: kaikyo - 07-16-2017, 10:11 AM - Forum: Özel Okul Tanıtımları - Yorum Yok

Eğer bir ebeveynseniz, hayatınız boyunca çocuğunuzun geleceğine etki edecek önemli kararlar verirsiniz. Bunların en başında okul seçimi gelir. Bu o kadar önemli bir karardır ki çocuğunuzun kişiliğinin oluşmasından bilişsel kapasitesine, duygusal zekasının gelişmesinden ilgi alanları ve sosyal dünyasına dek birçok konu özel okul seçiminden doğrudan veya dolaylı etkilenir. Peki doğru okulu nasıl seçeceğiz? Bu önemli kararı verirken nelere dikkat etmemiz gerekli?
 
VİZYON VE YAKLAŞIM
 
Her kurum gibi okulların da bir varoluş nedeni vardır. Bu yüzden çocuğunuz için seçeceğiniz okulun vizyonu çok önemlidir. Çocuklarımızı yarına hazırlayacak ve onların geleceğini şekillendirecek okulun, geleceği doğru anladığını, bugünün ihtiyaçları ile geleceğin beklentileri arasında doğru bir köprü kurabildiğini gösterdiği bir vizyonu ve yaklaşımı olmalıdır. Bu vizyon ve yaklaşım, güçlü değerlerle desteklenmeli, gerçekçi ve anlamlı hedefler üzerinde yükselmelidir.
 
GÜÇLÜ KURUMSAL YAPI
 
Eğitim son derece ciddi bir iştir. Bu nedenle seçeceğiniz eğitim kurumunun güçlü, açık ve güven veren bir kurumsal yapısı olması elzemdir. Okul; eğitim modeli ve kalitesi, yarına yönelik yatırımları açısından sağlam bir kurumsal temel üzerine oturmalıdır. Bu kurumsal yapı, tecrübeli ve yetkin bir idari kadro tarafından esnek ve yenilikçi bir anlayışla yönetilmelidir. İdari kadro eğitim bilgisi anlamında tecrübeli, yetkin ve kendini geliştirmeye kararlı olmalıdır. 
 
ÖĞRETMEN, ÖĞRETMEN, ÖĞRETMEN...
 
Şu bir gerçek ki eğitim hayatının en büyük biçimlendirici faktörü öğretmenlerdir. Çocuğunuzla sizden daha fazla zaman geçirecek, onun geleceğini şekillendirecek kişiler olan öğretmenler öncelikle tecrübeli birer eğitimci olmalıdır. Bu tecrübe sadece yerel boyutta kalmamalı, küresel gereklilikleri de kucaklayan bir tecrübe olmalıdır. Öğretmenler bir yandan eğitmen fonksiyonunu icra ederken diğer yandan birer yönlendirici, mentor ve kolaylaştırıcı olarak çocuklarınızın kendi yaratıcılığını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmalıdır. Sürekli değişen ve gelişen bir dünyada öğretmenler de sürekli gelişime ve yenilikleri küresel ölçekte takip etmeye açık olmalı, bu yönde sürdürülebilir bir gelişim felsefesini benimsemelidir.
 
DÜNYA VATANDAŞLARI YETİŞTİRMEK
 
Sınırların ortadan kalktığı dünyada çocuğumuzun da bir küresel dünya vatandaşı olarak yetişmesi önemlidir. Bu süreçte okul yerel ve milli değerlerle birlikte küresel değerleri ve beklentileri harmanlayan, standart müfredatın ötesinde zenginleştirilmiş içeriklerle desteklenen bir eğitim modeli ortaya koymalıdır. Bu model çerçevesinde eğitilen öğrenciler, yabancı dil konusunda çok yetkin olmalı, kendilerini farklı dillerde ifade edebilmeli, dünya ile etkileşimlerini sağlayacak teknolojileri akıllı biçimde kullanmaya vakıf olmalılar. Okul, bunları sağlayacak teknolojik, gelişimsel ve vizyoner altyapıyı sağlayabilmelidir.  
 
FARKLI BOYUTLARDA BAŞARI
 
Çocuklarımızı yarınlara hazırlayacak özel okul istanbul, başarıyı da geniş bir perspektifte tanımlayabilmelidir. TEOG, LYS/LGS gibi yerel sınavlara doğru hazırlanmanın yanı sıra, yurt dışında eğitim görmeye hazır öğrenciler yetiştirebilmelidir. Bunun için yerli ve yabancı iş ortakları ve kurumlar ile etkili işbirlikleri kurmalı ve ulusal ve uluslararası eğitim dünyasının öncü ve lider bir parçası olarak konumlanabilmelidir. 
 
FARKLILIKLARIN ZENGİNLİĞİ
 
Yarının güçlü karakterlerini eğitecek olan okulda her türlü farklılığa, farklı düşünceye saygı duyulmalı ve bu farklılıkların çeşitliliğinden doğan zenginlik değerlendirilmelidir. Ayrıca okul, güvenli bir eğitim ortamı oluşturarak her öğrencinin kendini ifade edebildiği, ortaya koyabildiği bir atmosfer yaratabilmelidir. Farklı bireylerin farklı öğrenme tarzları ve güçlü özellikleri olabileceğinin farkında olmalı, yapılandırılması buna yönelik bir eğitim sistemi ortaya koymalıdır. 
 
 
ide OKULLARI: İstanbul Özel Okul
 
Eğer tüm bu yaklaşımlar sizin için de önemliyse, sizleri ide okullarına bekliyoruz. ide okulları; güçlü kurumsal yapısı ve yenilikçi eğitim sistemiyle farklılıklara saygı duyan güvenli bir eğitim ortamı yaratır. Bu ortamda çocuklarımızın kendilerini ifade edebilmelerini ve her birinin farklı öğrenme tarzlarına uygun bir eğitim alabilmelerini sağlar. ide okulları her biri alanında uzun yılların getirdiği tecrübeye sahip olan ve Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan idari ve öğretmen kadrosu ile çocuklarımızı yarınlara en güçlü biçimde hazırlar. Gerek ulusal gerekse uluslararası anlamda başarıyı önemseyen ide okulları, öğrencilerini hayattaki her türlü sürece etkin bir şekilde hazırlar. ide okullarında hem siz hem de çocuklarınız geleceğe güvenle bakabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

Heart İB SBS tecrübeli öğretmenden ÖZEL DERS...
Yazar: emrullahozdemir - 02-16-2017, 06:08 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

İB SBS tecrübeli öğretmenden TARİH ve İNKILAP TARİHİ özel dersi verilir.

gsm: 0(507) 643 60 50

Bu konuyu yazdır

  BOĞAZİÇİ MEZUNUNDAN ÖZEL MATEMATİK dersi
Yazar: emrullahozdemir - 02-16-2017, 06:02 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

Boğaziçi Üniversitesi MATEMATİK Öğretmenliği bölümünden mezun öğretmenden 

İB,AP, MYP, TEOG, YGS, LYS, ve OKULA YARDIMCI olacak şekilde ÖZEL DERS verilir.

gsm: 0(507) 381 35 72

Bu konuyu yazdır

Heart BOĞAZİÇİ MEZUNUNDAN ÖZEL MATEMATİK dersi
Yazar: emrullahozdemir - 02-16-2017, 06:01 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

Boğaziçi Üniversitesi MATEMATİK Öğretmenliği bölümünden mezun öğretmenden 

İB,AP, MYP, TEOG, YGS, LYS, ve OKULA YARDIMCI olacak şekilde ÖZEL DERS verilir.

gsm: 0(507) 381 35 72

Bu konuyu yazdır

  İrfan Koleji ve Özel Okulları Üsküdar Bursluluk Sınavı
Yazar: sevalozedem - 01-18-2017, 04:05 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

İrfan Koleji ve Özel Okulları, 11 - 12 Şubat 2017 tarihinde 4, 5, 6, 7. ve 9. sınıflar için bursluluk sınavı yapıyor.

İrfan Koleji ve Özel Okulları Üsküdar Kampüsü sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu konuyu yazdır

  İrfan Koleji ve Özel Okulları Madenler Bursluluk Sınavı
Yazar: sevalozedem - 01-18-2017, 04:03 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

İrfan Koleji ve Özel Okulları, 11 - 12 Şubat 2017 tarihinde 4, 5, 6, 7. ve 9. sınıflar için bursluluk sınavı yapıyor.

İrfan Koleji ve Özel Okulları Madenler Kampüsü sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu konuyu yazdır

  İrfan Koleji ve Özel Okulları Atakent Bursluluk Sınavı
Yazar: sevalozedem - 01-18-2017, 04:00 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

İrfan Koleji ve Özel Okulları, 11 - 12 Şubat 2017 tarihinde 4, 5, 6, 7. ve 9. sınıflar için bursluluk sınavı yapıyor.

İrfan Koleji ve Özel Okulları Atakent Kampüsü sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu konuyu yazdır

  Hatem Koleji ve Özel Okulları Yenimahalle Bursluluk Sınavı
Yazar: sevalozedem - 01-18-2017, 03:59 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

Hatem  Koleji ve Özel Okulları, 18 - 19 Şubat 2017 tarihlerinde 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  ve 11. sınıflar için bursluluk sınavı yapıyor.

Hatem Koleji ve Özel Okulları Yenimahalle Kampüsü sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu konuyu yazdır

  Hatem Koleji ve Özel Okulları Öveçler Bursluluk Sınavı
Yazar: sevalozedem - 01-18-2017, 03:58 PM - Forum: Özel Okul Bursluluk Sınavları - Yorum Yok

Hatem  Koleji ve Özel Okulları, 18 - 19 Şubat 2017 tarihlerinde 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  ve 11. sınıflar için bursluluk sınavı yapıyor.

Hatem Koleji ve Özel Okulları Öveçler Kampüsü sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu konuyu yazdır


Kimler Çevrimiçi
Toplam: 1 kullanıcı aktif » 0 Kayıtlı
» 1 Ziyaretçi


Kolejiniseç ve Forumları birMONOLOGhizmetidir. Bilgi ve iletişim için: 0850 840 1 555